Ztrátu klíčů od auta řešte ihned

Představa, že bychom přišli o klíče od auta, je pro mnoho lidí nereálná, přece si na ně dáváme pozor. a máme je stále na očích nebo v zapalování. Někdy ale stačí jen opravdu hloupá náhoda nebo pár vteřin nepozornosti a najednou se tato situace týká i nás a je potřeba ji rychle řešit.

I nemožné se stává

Stojíme u auta, nebo se k němu chystáme jít, a chybí nám klíče. Nejdříve si samozřejmě zkusíme vybavit, kde jsme je viděli naposled, případně co jsme s nimi dělali nebo kam je odložili. Často se vyplatí zachovat chladnou hlavu a znovu prohledat všechny kapsy, poličky, kabelku nebo batoh, zkrátka místa, kde by autoklíče mohly být. Stát se ale může také to, že máme naprostou jistotu, že jsme o klíče přišli, vypadly nám do vody, dítě je při hře omylem hodilo do kanálu nebo jsme je zkrátka nechali někde, kde už jsme je po návratu nenašli. Bez ohledu na to, jak k dané situaci došlo, je výsledek stejný, máme auto a nemáme k němu klíče.

Být připraven

Výhodu zde mají ti, kteří myslí dopředu a mají náhradní klíče od svého vozu. Ty pak stačí jen dostat do ruky a s autem můžeme dál bez problémů jezdit. Často ale právě ty autoklíče, které jsme ztratili, byly jediné a jiné nemáme. Pak nám nezbývá nic jiného než se obrátit na profesionály, protože bude potřeba zajistit výrobu klíčů nových. Tím však naše starosti neskončí, je potřeba také překódovat imobilizér, případně řešit jiné opravy a nastavení řídící jednotky. Klíče od auta totiž už dávno neslouží pouze k zamykání nebo odemykání vozu a jeho nastartování, mají v sobě mnoho funkcí, čipy s kódy pro imobilizér, dálková ovládání a mnoho jiných. K práci na výrobě a nastavení našeho vozu i nových klíčů musíme také připočítat odtah vozu, otevření, zjištění samotných kódů, demontáž zámků a další úkony, které nám mohou citelně zasáhnout do peněženky.

Vyplatí se proto přemýšlet dopředu a pokud nám od auta zbývají pouze jediné klíče, zastavit se u odborníků a nechat si vyrobit klíče další, které budeme používat jako náhradní. Ušetříme si tím do budoucna jak finance, tak čas i starosti.