Volswagen začne používat prizmatické baterie

Tento typ baterie vyrábí čínská Catla a Samsung SDI.
. Německý automobilový koncern Volkswagen (VW) plánuje postupně přejít na jiný typ baterie ve svých elektrických vozidlech. To vyvolává pochybnosti o dodávkách od jihokorejských společností LG Energy Solution a SK Innovation. Informovaly o tom v pondělí tři zdroje z Jižní Koreje obeznámené se situací.

Plán VW přichází v době, kdy dva významní jihokorejští výrobci baterií LG Energy Solution a SK Innovation, kteří dodávají své baterie i Volkswagenu, čelí ve Spojených státech obviněním ze zneužití obchodního tajemství v souvislosti s technologií baterií pro elektrická vozidla (EV).

Společnost Volkswagen plánuje používat ve svých elektromobilech tzv. prizmatický typ baterií a stále více se soustřeďuje na dodávky od čínské firmy Contemporary Amperex Technology (Catla), uvedli na své internetové stránce jihokorejské noviny Money Today s odvoláním na nejmenované zdroje z jihokorejského průmyslu baterií.

Volkswagen podle nich oznámí své plány v oblasti baterií na pondělním akcí Power Day. Společnosti LG Energy Solution a SK Innovation vyrábějí tzv. pouch bateriové články pro Volkswagen, zatímco čínská Catla a Samsung SDI prizmatické.

Volkswagen to odmítl komentovat.