Svářecí invertor: Základní výběr svářečky a dalšího nezbytného vybavení

Svářecí invertor neboli invertorová svářečka je základním zařízením pro svařování. Výběr správného zařízení je klíčový, ovšem přitom byste neměli zapomínat také na nákup ochranných pomůcek. Ty jsou při svařování také velmi významné.

Invertorová svářečka

Svářecí invertor je univerzálním zařízením, které se hodí pro svařování metodami MIG/MAG, MMA i TIG. Invertor neboli měnič umožňuje snadnou změnu parametrů, využívá principu takzvaného spínaného zdroje. Dokáže tak měnit střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční a následně jej usměrnit. Díky tomu jsou umožněny také menší rozměry a nižší hmotnost a svařovací invertor se hodí i pro práci v terénu. Invertorová svářečka je perfektní volbou pro každého, disponuje řadou praktických funkcí, které při svařování oceníte.

Svářecí kukla

Nejenže nabídka svářeček je široká, v nabídce najdete také mnoho různých svářecích kukel. Základní nestmívací kukly jsou vhodné pro občasné svařování. Ovšem při pravidelné práci oceníte spíše samostmívací kuklu, která nabízí pohodlí a využijete ji třeba i při broušení. Krom zraku můžete chránit i své dýchací ústrojí – samostmívací kukly s odsáváním chrání také před zplodinami a drobnými částicemi ve vzduchu.

Rukavice a další

Ochrana při svařování je velmi důležitá a neměli byste pracovat bez vhodných ochranných pomůcek. Krom svářecí kukly by samozřejmostí měly být také svářečské rukavice, případně doplněny rukávníky. Produktů, které zajistí vaši bezpečnost, je celá řada. Nepodceňujte jejich význam a vybírejte ze široké nabídky. V některých případech se totiž bez pomůcek neobejdete, ovšem měly by být samozřejmostí za každé situace.

Ke kvalitní svářečce by vám neměly chybět také alespoň základní ochranné pomůcky. Budete se tak moci bezpečně pustit do práce.