Správná péče pomůže k lepšímu vzhledu pleti

Na světě nenajdeme ženu, která by stála o povislou kůži s šedým nádechem, vráskami nebo suchými šupinkami. Aby naše pleť byla stále krásná a zářivá, musíme si o ně dobře starat, což znamená i vybrat si přípravky, které vyhovují právě naší pokožce.

Nejprve vyčistit

Kůže na celém těle má především ochrannou funkci, ale dokáže nás také pěkně potrápit, když se o ni nestaráme tak, jak potřebuje. Vhodně zvolená péče o pleť dokáže pomoci zlepšit stav pokožky i její vzhled, aby působila svěže a zdravě. Ideální je, pokud se péče stane naším každodenním rituálem, naučíme se o svou pleť starat pravidelně a tak, jak potřebuje. Naprostým základem je čištění pleti, po celém dni ji musíme zbavit nánosů make-upu, prachu, smogu a dalších nečistot, které se kolem nás vyskytují. K čištění použijeme čistící pěnu nebo mléko vyhovující požadavkům naší pleti, efektivně ji vyčistí a zároveň nedráždí. Po vyčištění pleti teprve aplikujeme pleťový krém, který ji hydratuje a pomáhá s regenerací. Noční krémy jsou více výživné a mívají hutnější konzistenci, dodávají pleti potřebné živiny a zajistí regeneraci během spánku. Denní krémy jsou pak lehčí, pomáhají hydratovat a také chránit před vnějšími vlivy.

Zaměřeno na potřeby pleti

Kromě každodenní péče bychom alespoň jedenkrát týdně neměli zapomenout na peeling, který pokožku zbaví šupinek suché kůže a dalších nečistot, a také na pleťovou masku. Tu můžeme vybrat podle aktuálních potřeb naší pleti s ohledem na počasí nebo její stav. Hydratační maska pomůže, pokud cítíme napětí a kůže je vysušená. Pro mladistvý a svěží vzhled se hodí detoxikační maska a pro doplnění výživy zvolíme například regenerační. Pleťové masky mají koncentrované složení, nepoužívají se tedy denně, ale i přesto bychom je měli do své péče zařadit pravidelně.

Častou chybou je využití speciálních kosmetických přípravků pouze v případě, že se chystáme na nějakou společenskou událost nebo tehdy, kdy pleť už opravdu potřebuje pomoci a je to vidět na první pohled. Vhodnější je pravidelná péče.