Porovnali jsme ZoogVPN Free vs StrongVPN: Jaká VPN je lepší?

Která VPN nabízí více, Zoog VPN Free, nebo StrongVPN? Vlastnosti obou VPN jsme vzájemně porovnali, rozdali body a dopadlo to 4,6/10 ku 5,8/10.

Naměřená rychlost ZoogVPN Free vs Strong VPN, kdo vyhrál?

Rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dat je asi nejdůležitější parametr, platí to i o ZoogVPN Free a StrongVPN.

V průměru jsme u první VPN naměřili rychlost 19 Mb/s, průměrný download druhé VPN byl 28 Mb/s. ZoogVPN Free se ukázala být o 9 Mb/s pomalejší oproti StrongVPN.

Rychlost nahrávání udává upload, u Zoog VPN Free jsme naměřili 26 Mb/s. StrongVPN jsme naměřili rychlost 1 Mb/s. Je tak o 25 Mb/s pomalejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 81 ms. Druhé StrongVPN jsme naměřili v průměru 34 ms. Protože platí, že čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, tak ZoogVPN Free se projevila o 47 ms lepší.

Průběžný bodový součet ZoogVPN Free – Strong VPN zatím je 3 /10 – 3/10.

Zvládá Zoog VPN Free streamovat Netflix?

Vysoká rychlost připojení je důležitým parametrem pro odblokování Netflixu, Zoog VPN Free tuto schopnost neumí. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, StrongVPN cizojazyčný Netflix odemknout nezvládá.

Díky VPN lze odblokovat také youtubová videa, která jsou v Česku skrytá, přičemž StrongVPN tuto funkci zahrnuje. Porovnávaná VPN funkci odblokování YouTube videí má.

Kvalitní VPN mají zahrnutu ochranu před únikem DNS, zvládají multi-hop připojení a síťové tunelování. Pro příklad ZoogVPN Free poskytuje ochranu před únikem DNS a Strong VPN např. obsahuje white list.

V části Funkce je tak skóre 3 /10 x 5/10.

Porazí konkurenci ZoogVPN Free v šíři nabídky zemí?

Málo serverů v kombinaci s vysokým počtem uživatelů se může podepsat v nízké rychlosti VPN, Zoog VPN Free má v nabídce 5 serverů. V aplikaci Strong VPN se uvádí 950 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 945 méně .

U VPN se vyplatí sledovat také počet zemí se servery, u Strong VPN dosáhl počtu 30. Srovnávaná VPN jich nabízí 5, čili o 25 méně. V tomto srovnání tak prohrává .

Za zmínku stojí také počet současně připojitelných zařízení, kterých ZoogVPN Free dokáže 1. Strong VPN současně připojí 12 zařízení. Všechny parametry najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy zvládá ZoogVPN Free a jaké podporuje StrongVPN?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, ZoogVPN Free umí zařízení se systémem Android a pokrývá zařízení s operačním systémem iOS. StrongVPN operační systém iPhone iOS zvládá, Android OS dokáže pokrýt.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. ZoogVPN Free je registrována v Řecku. Druhá z VPN má sídlo v USA.

Služba ZoogVPN Free není v českém jazyce, StrongVPN česky taky přeložena není.

V souboji platforem dosáhla Zoog VPN Free bodového součtu 2/10 a StrongVPN získává 9/10.

Srovnání cen ZoogVPN Free vs. Strong VPN

Strong VPN lze pořídit za 90 Kč měsíčně, druhou VPN lze mít zdarma. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 7/10, respektive 4 /10 pro druhou jmenovanou.