OSOBNÍ KAPESNÍ POMOCNÍK

Diář je osobní, většinou kapesní kalendář, jenž zároveň slouží také jako zápisník či plánovací rozvrh. Diář je potřebná pomůcka pro každého jednoho člověka na této planetě. V diáři bývají od sebe navzájem odděleny dny, měsíce, v některých případech i roky. Velikost kapesního diáře zpravidla nepřekračuje běžný formát, vejde se úplně přesně do kapsy.

Existují také velké kancelářské diáře, které obvykle bývají větší a dávají se na stůl. Diář je užíván k zapisování osobních poznámek nebo rozvržení úkolů či práce. Někdy se diář používá k zjištění jmenin.

Některé jsou doplněny i o další informace, jako jsou horoskopy, krátké vtipy nebo texty.

VÝHODY KAPESNÍCH DIÁŘŮ OPROTI ELEKTRONICKÝM

Navzdory tomu, že elektronické diáře nabízejí celou řadu komfortních možností, preferuje řada lidí papírové diáře. Tady je několik důvodů

  • diář je osobní a kreativní doplněk
  • lze ho vzít všude (do tašky, na cesty,…)
  • minimální riziko technické závady (technika není tak spolehlivá)
  • vlastní styl zaznamenávání (použití fixů, propisovačů, zvýrazňovačů,…)

Diáře zůstávají velmi populárním doplňkem a celá řada lidí si na jeho výběru velice zakládá. Papírové bývají ve standardním formátu a v kapesním formátu. V současné době jsou moderní především s možností vyjmutí listů a nahrazení novými. Ceny papírových diářů se pohybují od 100 Kč do několika tisíců.

Na trhu se pohybuje mnoho výrobců diářů, ale málo českých firem. Jedna z nich je česká firma Helma 365, která vyrábí nejen diáře a má velmi široký sortiment nejen pro osobní užitek, ale také pro firemní účely.

Jejich posláním je přinášet více krásy, radosti a inspirace pro drahocenný čas, který zaznamenáváte prostřednictvím diářů právě 365 dní v roce. Firma se specializuje na trhu více než 20 let. Výroba diářů potřebuje dlouholeté a bohaté zkušenosti, které tato firma má. Roční produkce je již více než 6 milionů kusů. Kalendáře a diáře firmy Helma 365 můžete najít nejen v České republice, ale také v dalších dvaceti evropských zemí.