Nemovitost v dražbě může být výhodnou investicí

Exekuční řízení, které doprovází dražba nemovitosti, je pro dlužníka velice nepříjemné, ale může být naopak vítané pro toho, kdo chce koupit nemovitost levněji.

Exekuce je jistě velice nepříjemnou životní zkušeností, které by bylo rozhodně lepší se vyhnout. Někdy ale nastane situace, kdy je zapotřebí tuto záležitost řešit, protože je už nevyhnutelná. Je tedy dobré vědět některé podrobnosti, které exekuční příkaz obsahuje. 

  • Jedná se o rozhodnutí soudního exekutora, který určí, jakým způsobem má být exekuce provedena. 
  • Může se jednat o prodej majetku anebo o srážky ze mzdy. 

Exekuční příkaz musí být doručen písemnou formou do vlastních rukou účastníkům řízení. Jednou z možností, jak se dostat z dluhů, je prodej nemovitosti. Většinou se jedná o dražbu a tento způsob prodeje bývá výhodný pro toho, kdo chce do nemovitosti investovat. Nemovitost v dražbě je totiž často výhodnější koupí nežli klasický prodej přes realitní kancelář. 

  • Pokud se rozhodnete pro zakoupení nemovitosti v dražbě, pak je nutné dodržet několik zásadních podmínek. 
  • K těm patří především nutnost mít k dispozici dostatečnou finanční hotovost, která by pokryla dražební jistinu. 
  • Tyto finanční prostředky je zapotřebí složit před zahájením samotného procesu. 
  1. Kde vzít peníze na pořízení nemovitosti 

Máte-li dostatek času anebo zatím jen plánujete koupi nemovitosti v dražbě, pak můžete využít pro pořízení dostatečné hotovosti například klasickou hypotéku od některé banky. 

V případě, že vás tlačí čas anebo existují pro půjčku v bance nějaké závažné překážky, můžete se obrátit na nebankovní poskytovatele a najít produkt pod označením nebankovní půjčky bez registru. Tato nebankovní půjčka ihned je založena na větší toleranci k předešlým ekonomickým hříchům klienta. 

  • Jestliže je zapotřebí pouze menší finanční hotovost, pak je k dispozici kupříkladu některá z variant rychlé půjčky. 
  • Rychlá půjčka zajistí, že budete mít finance na účtu do několika hodin nebo dokonce minut.