Na Velikonoce dejte přednost zejména květům!

Jaro přichází vždy s novou energií a je plná barev a kvetoucích krásek z přírody. Do stejných tónů byste měli ladit i vaši velikonoční dekoraci. Rozehrajte domácnost svěžími doplňky a přidejte do nich kromě tradičních svátečních věcí i mnoho odkazů na příchozí roční období. Nechte tak vstoupit do vašich pokojů kousek vůně jara a sluneční pohody.

rozkvetlá zahrada
Mnoho domácnosti jen vytáhne ze skříní staré kraslice, ke kterým přidají pár zajíčků a ovečky. Jenže stačí trošku použít fantazii a vaše dekorace bude mnohem krásnější a hned sklidíte několik pochval od návštěv. Prioritu dejte zejména na květiny. Ty jsou symbolem přicházejícího jara a nádherně rozzáří prostor. Když chcete sáhnout po něčem ryzím slovenském, tak by to měli být kočičky.

Nezapomeňte je vyzdobit na každé větvičce jinou barevnou stužkou. Potěší i vázy plné tulipánů nebo narcisů. Pokud nemáte korunky nazbyt, stačí si vyjít na procházku do přírody a nasbírat kytici z lučních květů, kde budou dominovat petrklíče. Když ji pěkně naaranžujete, bude ještě vzácnější než ta koupena. Vyrobit můžete i velikonoční věnec, který bude jakousi obdobou vánočního. Zapleťte do něj různé pestré květiny a položte jej na komodu nebo stůl. Uprostřed postavte výraznější svíci nebo sošku zajíčka. Nikdy však nesahejte po umělých kyticích, které nemají absolutně nic společného s tímto svátkem a působí velmi smutně.

Při časové tísni
Ne vždy musíte mít dostatek času na přípravu vaší domácnosti. Velmi rychle se však dokáží pokoje změnit i pomocí pár nakoupených sošek a ozdob ve stylu velké noci. Důležitý je zejména ubrus, který každému hned padne do oka. Příjemnou výzdobu můžete udělat i z čokoládových figurek a vajíček, které naskládáte na zelenou výstelku a pak je můžete rozdat koupacím.

Pokud nemáte čas na domácího pečeného beránka, v obchodě už dostanete širokou nabídku. Postavte ho na velkou stříbrnou mísu a kolem něj rozložte kraslice. Stačí vám jeden kvalitní doplněk, který navodí správnou atmosféru.

Nyní budete potřebovat už i kousek dovednosti. Když dokážete jemně a precizně pracovat, můžete si vajíčka vyfouknout a zdobit jen skořápky. No k nerozeznání budou i uvařené, které můžete potom zkonzumovat. Vybírejte si raději bílé, na které se lépe chytí barva. To nejjednodušší je přidat během vaření barvicí potraviny jako červená řepa, slupky z cibule, šafrán nebo květy růže. Velmi jednoduché je i zdobení voskovými pastelkami.

Vajíčka nejprve ošetřete octovou vodou, která je odmastí a lépe se budou barvit. První možností je jejich deset utratit vařit, stejný čas nechat vychladnout a pak ještě teplé utřít do papírového kapesníku a začít na ně kreslit pastelkami. Ostatní vajíčka si zatím nechte ve vodě, protože při malování musí být ještě trochu teplé. Druhou možností je nakreslit na vajíčko vzory bílou voskovky. Potom ho ponořte do předem připravené vody s rozpuštěnou barvou. Nechte ho tak několik minut. Když ho vytáhnete, celé vajíčko bude barevné a ornamenty zůstanou bílé. Pokud jste zručnější, pokreslit je můžete buď speciálními barvami nebo rozpuštěným voskem, který nanášíte úzkou špajličkou.