Které pracovní příležitosti jsou na aktuálním trhu nejlukrativnější?

Rok od roku se mění situace na pracovním trhu, přičemž se s tím mění také většina platových podmínek, požadavků a preferencí. Již dlouhodobě se ale dá říct o několika okruzích zaměstnání, že jsou lukrativní a stále se v nich zvyšuje poptávka i platové podmínky. V rámci dnešního článku si představíme rovnou trojici profesí, u nichž je velký nedostatek.

Pracovníci ve vzdělávání a motivaci

Vzdělávání celkově, bylo po dlouhou dobu v České republice velice špatně placené a celkově v něm byly pro zaměstnance nedostačující podmínky. Současný trh práce ale už moc dobře cítí, že takových lidí začíná být stále větší a větší nedostatek. Díky tomu se naopak v poslední době zvyšují platy a zároveň i benefity, které lidi v edukaci mohou čerpat. V současnosti je meziroční nárůst platů ve vzdělávání přes deset procent, což je jeden z největších nárůstků celkově.

Informační technologie a vývojáři

Svět informačních technologií se neustále rozrůstá a stále roste i počet systémů, které jsou závislé na obsluze profesionálních vývojářů. Není tak divu, že stále vznikají nová volná místa v oblasti informačních technologií. Specifickou věcí ale je, že neroste počet lidí v oblasti technického vybavení, je stále je potřeba většího počtu softwarových inženýrů a vývojářů. V České republice velkou část takových míst tvoří především mezinárodní společnosti, které se soustřeďují do větších měst.

Řemeslníci a manuální pracovníci

V České republice je stále větší nedostatek lidí, kteří pracují v oblasti řemesel. Dlouho to bylo dáno, podobně jako ve vzdělávání, nízkými platy a špatnými podmínkami. V současnosti ale i v tomto oboru neustále zlepšují podmínky, které nabídky práce svým zájemcům nabízejí. Dvojnásob u základních řemesel, které jsou dlouhodobě doháněna pracovními kapacitami ze zahraničí.