Kroky, které byste měli podniknout, než se stanete kryptoměnovým investorem

Investování do kryptoměn je vždy spojené s jistým rizikem, jelikož jsou vysoce nestabilní, a navíc se jedná o relativně nový druh investování. Pokud si nedáte pozor, můžete se nechat vtáhnout přehnanými sliby o výdělcích do vysoce rizikových nebo přímo podvodných projektů.

Vykonejte adaptační kurz do světa kryptoměn

Každý, kdo začíná do kryptoměn investovat, se potýká se stejným problémem. Paralýza informacemi. Pochopení principu fungování kryptoměn, jejich potenciál a vaše investiční možnosti není snadné.

Bude nějaký čas trvat, než uchopíte pojmy jako jsou blockchain, proof of work, proof of stake, stablecoin, NFT apod. Nemluvě o tom, že od vzniku Bitcoinu, Etherea a Litecoinu byly založeny stovky dalších tokenů a nové se neustále přidávají.

Nejprve si tedy dovolte dostatek prostoru k zorientování a popřípadě se také připojte k nějaké důvěryhodné investiční skupině, která vám pomůže držet krok s novými projekty a trendy.

Neopomeňte whitepaper

Jakmile uslyšíte o slibném projektu, nehrňte se okamžitě do investice. Vždy si nejprve přečtěte tzv. whitepaper. Většina nových projektů ho publikuje na svých webovkách. Dozvíte se více o daném projektu, proč vůbec vznikl a jaký problém řeší, jakou technologii využívá a jak si zakladatelé představují vývoj do budoucnosti.

Uděláte si tak lepší obrázek o tom, zda se jedná o dobrou investici.

Měli byste si také samostatně dohledat informace například o skupině, která daný projekt spouští, co si ostatní investoři o projektu myslí apod.

Svět kryptoměn je komplikovaný a neustále se vyvíjející. Ti zkušenější vám poradí, abyste se slepě nehnali do každého projektu, ale místo toho pozorně pozorovali trh a naučili se předvídat, kdy je nejlepší čas investovat. A hlavně jak identifikovat varovné signály u podvodných kryptoměn. Vždy však počítejte s nejhorším a neinvestujte veškeré životní úspory.