Koktejl Sex on the Beach – recept na domácí přípravu

Sex on the Beach je slavným legendárním koktejlem, jehož název už bezesporu slyšel nejeden z nás. Možná jste ho ale zatím nikdy neochutnali, což není nic, co by se nedalo napravit. Koktejl Sex on the Beach si můžete připravit i doma. Co k tomu potřebujete a jaké ingredience nakoupit?

Přečtěte si, jak vykouzlit tento legendární koktejl, a potěšit tak své chuťové buňky nebo chutě vašich přátel.

Kde se koktejl Sex on the Beach vzal?

Historie tohoto slavného koktejlu, jehož název si každý dobře zapamatuje, sahá do roku 1987. Tehdy jej namíchal v St. Lauderdale na Floridě mladý barman Ted Pizio hostům na pláži. Ted se tehdy účastnil soutěže o to, kdo dokáže prodat více broskvového likéru.

Hostům koktejl rychle zachutnal a chtěli znát jeho název. Ted ale pro koktejl název ještě neměl – stačilo se tak rozhlédnout kolem sebe a jednoduché, ale všeříkající heslo bylo na světě. Sex on the Beach. Od té doby je možné tento míchaný nápoj získat takřka po celém světě. Namíchat si ho ale můžete i v pohodlí domova. Co všechno k tomu potřebujete a jakou chuť vlastně Sex on the Beach má?

Jak na přípravu Sex on the Beach?

Hlavní složkou, na které chuť koktejlu záleží, je vodka. Pro přípravu koktejlu zkuste zvolit buď Absolut Blue nebo Finlandia vodku. Té budete potřebovat 4 cl.

Další ingrediencí jsou 2 cl broskvového likéru, 6 cl pomerančového džusu, stejné množství brusinkového džusu a na závěr pár kostek ledu.

Veškeré ingredience je třeba míchat v shakeru a obsah nalijete do Highball sklenice a ozdobíte pomerančem.

Příprava koktejlu zabere jen pár minut a je opravdu snadná. Pokud máte chuť experimentovat, můžete jednotlivé druhy džusů obměnit, a recept si tak trochu poupravit. V každém případě by výsledná chuť měla být letní, osvěžující a sladká.

Nealkoholický koktejl Sex on the Beach – jak na to?

Jako skoro každý alkoholický míchaný nápoj, i Sex on the Beach nabízí variantu nealkoholickou. Non-alcoholic verzi tohoto slavného nápoje se říká Safe Sex on the Beach – takový koktejl obsahuje brusinkový, pomerančový a broskvový džus. Jeho příprava v barmanském shakeru i způsob servírování zůstavá stejný. Sklenice typu Collins nebo High Balls ozdobíte pomerančem a už si jen vychutnáváte lahodný nápoj, který vás v myšlenkách vezme na ta nejexotičtější místa.