Když menopauza klepe na dveře: Zde jsou 4 užitečné kroky, jak ji zmírnit a oddálit

Nástup menopauzy doprovází několik symptomů, které je často obtížné identifikovat hned na začátku.

Jak rozpoznat první příznaky menopauzy?
Hlavním ukazatelem toho, že opravdu jde o menopauzu, je pozorování více příznaků současně, přičemž téměř všechny souvisí přímo s kolísáním hormonů v těle. Konkrétně se jedná o snížení produkce estrogenu a progesteronu.

Mezi nejčastější příznaky příjezdu menopauzy patří:

problémy se spánkem, únava
problémová a nepravidelná menstruace,
pocity úzkosti a náhlá podrážděnost,
pocit suchosti sliznic (v očích, ústech i vagíně),
samovolné kolísání váhy,
snížení sexuálního libida,
problémy s močením a inkontinence,
návaly horka, pocení a následná zimnice.
Jak oddálit menopauzu?
I když menopauza může znít strašidelně, je to přirozený stav, a jednou nastane v životě každé ženy. Jeho nástup je však možné oddálit. Zde je našich 5 tipů, jak na to:

1 Změna životního stylu a zdravá životospráva

Popřemýšlejte nad svými zlozvyky v životosprávě a zkuste se jich zbavit. Je totiž vědecky dokázáno, že životní styl může ovlivnit věk nástupu přirozené menopauzy. Například kouření urychluje menopauzu o 1,5 až 2 roky.

2 Pestrá strava

Dbejte na to, aby byl váš jídelníček pestrý a vyvážený. Studie britských vědců potvrdila, že zvýšený příjem zdravých potravin, jako jsou ryby a čerstvé luštěniny (hrách, zelená fazole), je spojen s oddálením věku, kdy menopauza nastupuje.

3 Rozhýbejte se!

Fyzická aktivita pomáhá regulovat hormony a udržovat hladinu tělesného tuku v normě. Kromě toho se při cvičení v těle uvolňuje serotonin. Tento hormon štěstí potlačuje pocity úzkosti a podrážděnosti související s příznaky menopauzy.

4 Doplňte, co vašemu tělu chybí

Nejlepším způsobem, jak zmírnit a oddálit příznaky menopauzy či PMS jsou doplňky stravy určené k potlačení kolísání nálad, návalů horka a podrážděnosti.

Doplněk stravy Terezia Menopauza v sobě spojuje jedinečnou kombinaci přírodních extraktů na podporu hormonální rovnováhy ženy před a během menopauzy.

Výtažky ze šesti léčivých bylin, jakými jsou například i:

rozchodnice růžová – pomáhá organismu přizpůsobit se emočnímu a fyzickému napětí,
kotvičník zemní – podporuje uklidnění nervů a hormonální rovnováhu,
kontryhel obecný – přispívá k udržení komfortu před a po menstruačním cyklu, ve spojení s čínskou houbou maitake, která upravuje trávení a reguluje krevní tlak, dokáží efektivně pomoci v boji proti příznakům menopauzy.
Ideálním doplňkem stravy při menopauze je i maca. Studie publikovaná National Center for Biotechnology Information prokázala, že maca zmírňuje příznaky menopauzy, snižuje návaly horka, noční pocení a pocit suchosti vagíny. Dále pomáhá navrátit libido a zlepšuje sexuální zdraví i celkovou náladu. Maca může dokonce podpořit energii a zvednout náladu, přičemž snižuje pocity úzkosti vyvolané menopauzou.

Menopauzu sice nedokážete odvrátit, ale její projevy víte účinně tlumit s pomocí macy a produktů na zmírnění menopauzy. O jejich účincích se můžete přesvědčit na vlastní kůži, nyní navíc se slevou 10% na počest MDŽ, která platí do 9. března 2021. Více informací naleznete na www.zerex.sk.