Kakaové boby – zdravé mlsání

Kakaové boby se mohou s klidným svědomím stát každodenní dávkou potěšení pro naše chuťové pohárky. Kromě příjemné chuti přinášejí také hned několik benefitů pro naše zdraví. Co vlastně kakaové boby jsou, kde se berou, a co obsahují? Možná budete překvapeni, co v sobě skrývá tahle superpotravina přezdívaná pokrmem bohů.

Co jsou to kakaové boby a kde se vzaly?

Kakaové boby jsou ve zkratce semena z ovoce. Čokoláda, jak ji dnes známe, stojí až na úplném konci řetězce zpracování čokoládových bogbů. Dnes se již pěstují takřka po celém světě, nejčastěji ale v Peru, Mexiku nebo v Dominikánské republice.  Můžete z nich vypít nápoj nebo je sníst jako pražené, nepražené i sušené. Konzumovat je můžete jen tak samotné, oblíbené je ale přidat je do pečení či jogurtů.

Benefity kakaových bobů

Kakaové boby jsou označovány jako superpotravina – není se také čemu divit, jsou totiž zdrojem kvalitních tuků i sacharidů, vitaminů B12, B6 nebo K. Bohaté jsou boby i na minerály. Obsahují třeba selen, měď, mangan, zinek, vápník nebo pro tělo snadno vstřebatelné železo. Kakaové boby mají působit jako antioxidant, díky kofeinu podporují povzbuzení organismu (to je vhodné zohlednit při konzumaci ve večerních hodinách) a pomáhají snížit krevní tlak. Seznam jejich benefitů je ale mnohem bohatší, toto mlsání je tak bezpochyby opravdu zdravou variantou.

Kakaové boby, které pomáhají

Pokud chcete zkusit konzumaci opravdu kvalitních kakaových bobů, vsaďte na ty od Mountain Gorilla. Právě koupí těchto bobů, kávy nebo čokolády podpoříte organizaci Gorilla Doctors, která se stará o poslední žijící horské gorily v ugandských horských pralesích. Část peněz tak putuje přímo veterinářům, kteří se na místě starají o jejich zdraví. Díky Mountain Gorilla kakaovým bobů si tak nejen pochutnáte na poctivých kakaových bobech, ale také pomůžete dobré věci. Možná, že vám tak boby zachutnají rovnou dvojnásob.