Jobsi.cz a jeho pracovní tipy

Představte si na chvíli, že jste na druhé straně, tedy ten, který je zodpovědný za výběr nového pracovníka. Přijde vám každý den několik desítek žádostí z inzerce práce a vy je musíte všechny protřídit. Nechcete mu to jako uchazeč ulehčit? Pro budoucího zaměstnavatele musíte být životopis maximálně čitelný a zajímavý.


Začíná to e-mailovou adresou. Vždy by měla obsahovat vaše jméno a příjmení. Když do životopisu vložíte kontakt například pusinka @ … či zlobidlo @ …, nebude to na zaměstnavatele působit vůbec roztomile. Naopak, můžete si tak velice rychle zavřít dveře k možnému pracovnímu pohovoru.

Důležitá je také vaše korespondenční adresa. Tu zaměstnavatel nepotřebuje, aby vám psal, ale může podle ní posoudit čas, který případně budete absolvovat každý den na cestě z práce a do práce. Proto uvádějte současnou adresu pobytu, můžete být například z Moravy, ale momentálně žijete v Praze.

Fotografie v životopisu

Fotku vložte do pravého horního rohu, tam je její místo. Proč? Je to jednoduché. Pokud zalistovat balíkem životopisů (když se vžijete do role personalisty), tak si většinou do levé ruky vložíte balík papírů a pravou si v nich listujete. Můžete si vyzkoušet, na které místo vám padne oko nejčastěji.


Popis vašich pracovních zkušeností

To, co vás odliší od ostatních, je pracovní náplň, čili to, co jste v jednotlivých etapách pracovního života skutečně dělali. Název pracovní pozice téměř nikoho nezajímá, oni chtějí vědět, co jste opravdu dělali a hlavně, za co jste odpovídaly. Že za nic? To není pravda, každý má nějakou zodpovědnost. Jeden příklad za všechny: Skladník by namísto „vydával jsem zboží dle výdejek a uklízel sklad“ měl správně napsat „byl jsem zodpovědný za fyzický stav skladu, musel mi souhlasit účetní a fyzický počet kusů všech sledovaných položek“.