Jaké mohou být důvody neúspěchu žádosti o půjčku vysvětluje Aplikant.cz

Banka – recenze firem vám nechce schválit žádost o půjčku, aniž by uvedla důvod? Toto rozhodnutí mohla ovlivnit například vaše pracovní smlouva, která byla uzavřena na dobu určitou. Dále pak třeba záznam v registru dlužníků. Jak lze vylepšit svou bonitu?

Záznamy v registru dlužníků

Mnoho lidí neví, že se jejich platební morálka zaznamenává do registrů. Když splatíte úvěr tak, jak máte, získáte pro sebe kladné body. Pokud naopak úvěr budete splácet později, může to být varování pro budoucí věřitele. V registru ale nenajdeme pouze bankovní či nebankovní úvěry, nýbrž i problematické placení za energie, za mobilní služby či za úplně jiné závazky. Banky většinou berou v úvahu záznamy staré tři až pět let. Zároveň je dobré vědět, že se v registru zobrazí i neúspěšné žádosti o úvěr, tudíž není dobrý nápad chodit do třetí banky, když jste u předešlých dvou byli neúspěšní. V České republice existuje například Bankovní registr klientských informací (BRKI), Nebankovní registr klientských informací (NRKI) či Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům (SOLUS).

Pokud máte exekuce, znamená to, že nejste schopni splácet své aktuální závazky. Věřitelé proto pověří exekutory, aby jim s vymáháním dluhu pomohli. V insolvenci, která trvá 5 let od té doby, co ji schválí soud, máte povinnost splatit své minulé dluhy, přičemž na to musíte vynaložit veškeré své příjmy. Tím pádem si jak v exekuci, tak v insolvenci, nemůžete vzít další půjčku. Nikdo by dobrovolně nepůjčil další peníze někomu, kdo řádně neuhradil své předchozí závazky.

Recenze firem od 123jobs Media

Recenze bankovních i nebankovních společností hledejte na hodnotícím portálu Aplikant.cz od společnosti 123jobs Media. Podělte se tak snadno s dalšími uživateli – spotřebiteli o své názory či zkušenosti. Hodnocení jsou přidávány zcela anonymně a bez potřeby registrace. Recenzi můžete dát formou psaného textu nebo počtu hvězdiček.