Jaké má domácí trénink výhody?

Pravidelné cvičení patří k základům zdravého životního stylu. Ne vždy ale máme možnost navštěvovat fitness centrum, třeba proto, že cesta do něj by nám zabrala mnoho času, nebo nám nevyhovují otevírací hodiny. Možností, jak zůstat v kondici, je cvičit doma.

Kdykoli k dispozici

Přes léto své pohybové aktivity často přesuneme ven s přicházejícím podzimem a zhoršením počasí ale musíme přemýšlet nad tím, jak zůstat v kondici a kam chodit cvičit. Když si však představíme všechny své povinnosti, pracovní i rodinné, a svůj časový rozvrh, moc možností nám často nezbývá. Když ve svém plném kalendáři nejsme schopni najít dostatek času na trénink v místní posilovně nebo nám jiné okolnosti neumožní její návštěvu, můžeme svůj trénink bez problémů zvládat i doma. Mnoho lidí právě na domácí cvičení nedá dopustit a cítí se při něm mnohem lépe než ve fitness centru. Domácí fitness nám umožní cvičit kdykoli máme čas, třeba i během dne, brzy ráno nebo večer, zkrátka tak, jak nám to vyhovuje.

Minimální vybavení

Výhodou cvičení doma je i to, že je mnohem cenově dostupnější, nemusíme platit měsíční permanentku ani náklady na cestu tam a zpět. Stačit nám bude minimální počet vybavení. Základem může být například jen posilovací guma a jednoruční činky. Cvičení s vlastní vahou má výborné výsledky. Důležité je zaměřit se na správnou techniku a vhodný počet opakování. Pořídit si samozřejmě můžeme například i posilovací lavici, která nám umožní velkou variabilitu dalších cviků. A pokud máme více místa, může být vhodnou variantou také běhací pás nebo cyklotrenažér.

Doma si navíc můžeme vybrat hudbu, která nás bude doprovázet, podle svého vkusu a máme jistotu, že nikoho nebudeme rušit ani omezovat. Důležité, stejně jako u cvičení v posilovně, je dodržovat pravidelný režim a uzpůsobit také stravu, abychom výsledky viděli co nejdříve. Tělu je potřeba dopřát také dostatek odpočinku na regeneraci.