Jak si zútulnit domov pro dlouhé podzimní večery

Slunečné letní dny jsou nejspíš definitivně za námi, tma je již velmi brzo a také počasí nám dává najevo, že podzim už je tu. Přesto nemusíme propadat špatné náladě, i chladné večery si můžeme užít v příjemné atmosféře.

Plamínky ohně

V krásném počasí a když jsou dny dlouhé a stmívá se až pozdě večer, většinu času trávíme venku, pozdě se vracíme domů, pak stačí jen lehká večeře, sprcha a usínáme. S příchodem podzimu se ale náš režim mění, doma jsme mnohem dříve a večery jsou tak často dlouhé. Jen televize pro vytvoření útulné atmosféry opravdu nestačí. Pomoci mohou různé svícny a vonné svíčky, které prozáří náš domov a jak je známo, pohled na plápolající oheň uklidňuje. Pokud máme malé děti nebo třeba domácí zvířata a otevřeného ohně se bojíme z důvodů možného zranění či požáru, mohou být vhodnou volbou led svíčky, které využijeme i v nadcházejícím adventu a vánočním čase.

Teplý nápoj i vůně

Útulný interiér vytváří především drobnosti a také náš pocit. Doma bychom se měli cítit příjemně a bezpečně, pomoci nám k tomu mohou právě různé dekorace, vůně a hra se světlem. V období podzimu i zimy na příjemné atmosféře přidávají i horké nápoje, ať už se jedná o kávu, čaj nebo kakao. Čaje nabízí velkou variabilitu vůní i chutí, a tak si do konvičky na čaj můžeme namíchat i různé bylinky nebo koření a využít jejich prohřívací účinků. Takové má například skořice, kardamom nebo hřebíček. S šálkem čaje v ruce se budeme cítit mnohem lépe, pomůže nám se zahřát, což bývá častý problém právě v chladných večerech. Z venku přijdeme vymrzlí, prochladlí a můžeme mít i strach z nachlazení nebo rýmy. Horký čaj nám tak pomůže, abychom se cítili lépe a rychle se zahřáli.

S drobnými dekoracemi a šálkem teplého, oblíbeného nápoje už pak stačí pustit si v televizi seriál nebo vzít do ruky knížku či strávit čas s ostatními členy rodiny třeba nad deskovou hrou.