Jak na stínění v bytě?

Stínění v obytných prostorech je možné řešit různými způsoby. Třeba ho však řešit. Nenechávejte okenní otvor bez „šatu“. Dokonce i klasická záclona dokáže vytvořit světelnou pohodu, a tak přispět k zútulnění celé místnosti.

Stínění v aktuálním kurzu
Obecně nejpoužívanějšími stínítky jsou žaluzie a roletové systém. Podle požadovaného účinku a intenzity stínění se navrhují v exteriéru nebo přímo v prostorách bydlení. Vnější prvky mají z tohoto hlediska větší efekt, a tím i účinněji zabraňují pronikání tepla do jednotlivých prostorů. Naopak pokud upřednostníte interiérové ​​stínící prvky, získáte tak další velmi významný kousek, při dotváření útulného domova.

Velkou oblíbenost v poslední době získal římský roletový systém. Na rozdíl od klasického roletového stínění, se nerolují, jsou členěny po jednotlivých vodorovných celcích, které se podle potřeby shrnují. Podle Čím je možné nastavovat jejich výškovou polohu. Je vhodně kombinovat je s vnějšími žaluziemi nebo interiérovými závěsy, a tak dosáhnout moderní výraz, teplotu, stín a dostatek denního světla. V interiérech je využíváno i plisé stínění.

Tento látkový skládaný prvek, vhodný svými vlastnostmi je maximálně přizpůsobivý vašim vlastním potřebám. Uchovává si tvar, je vodě odolný, pevný. Navrhovaný často na střešní okna, zda okna netypických rozměrů nebo zimních zahrad. Baldachýn není hlas minulosti, působí velmi monumentální a při velkých prosklených stěnách dodá prostoru vysokou úroveň. Samotný baldachýn je komplikovaný a těžký prvek proto je potřebný až nutný prostor na jeho dostatečné vyniknutí. Není však nekombinovatelného, ​​je ale nutný cit pro detail.

Jinak bude působit jako levný kýč. Okrášlení okenního otvoru, nebo předělení obytné místnosti tak to dokážou japonské panelové stěny. Jejich jednouchý způsob zasouvání je vhodný a velmi efektní v obou případech. Japonské stěny se hodí především do moderní interiérů. Působí velmi lehce, vzdušně a mohou imitovat závěsy, záclony, obrazy, pevné stěny. Vzájemně se mohou kombinovat vzory, materiály, barevné provedení, vyřezané otvory. Pokud jsou stylově perforované dojde k jedinečné hře se stínem.