Chcete podnikat na výšce? Připravte se na nejhorší!

Řada vysokoškoláků rozjíždí při studiu svůj první byznys. Pro některé je důvodem relativně příznivá legislativa, pro druhé možnost, vyzkoušet si první podnikání ještě bez větších závazků. Jak podnikání na výšce zahájit a jak ho zvládat?

Samotný start podnikání není formálně nic složitého. Navštívíte libovolný živnostenský ůřad, vyplníte jednotný formulář a po zaplacení poplatku jste oficiálně zahájili svou první živnost. Živnostenský úřad již sám informuje zdravotní pojišťovnu, ale i finanční úřad a sociální správu.

Výhody i nevýhody podnikání při studiu

V tomto směru tedy na startu podnikání není nic složitého. Dostáváte se ovšem do situace, kdy musíte sedět na dvou židlích. Nyní se musíte snažit vybalancovat jak podnikání tak studium tak, abyste zvládali obojí. Vše je možné a pokud najdete rovnováhu, právě vysokoškolské studium je ideální pro rozjezd podnikání.

Získáváte výhodu, kdy na byznysu nejste existenčně závislí a můžete si dovolit riskovat. Rozhodně více, než když máte na krku hypotéku. Přesto se musíte smířit s tím, že obojí nejde dělat na sto procent. v tomto směru ale máte také několik možností. Můžete využít službyvypracování podkladů seminárních prací a v pozdější fázi studia také vypracování diplomové práce na zakázku.

Tím si částečně uvolníte ruce k tomu, co vás naplňuje více. A z čeho můžete po zdárném ukončení studia prosperovat.

Co může podnikající student uplatnit?

Stát naštěstí vytváří relativně příznivé podmínky pro podnikající studenty. Vaše živnost bude považována za vedlejší, nemusíte proto platit pravidelné zdravotní a sociální poplatky. Zdravotní i sociální za vás v tomto případě platí stát. Také si můžete odečíst slevu na studenta. Všechny ostatní výhody se pak u studenta uplatní stejně jako u ostatních.