5 tipů jak vyzrát na kocovinu

Krátké dny a dlouhé podzimní večery nás vytrhly z klasických letních party, nicméně ani v chladnějších měsících v roce jste jistě nezanevřeli na trochu zábavy a alkohol. Pokud jste si dopřáli alkohol ve větší míře než jste zvyklí, nesmutněte. Máme pro vás 5 tipů, které vám zaručeně vyženou kocovinu z hlavy.

Zajděte do sauny

Večer jste se skvěle bavili, ale ráno máte trochu bolehlav, lehkou kocovinu a špatný pocit z nahromaděných toxinů? S tím vám může pomoci sauna. Pokud jste však pili více a cítíte se dehydrovaní, sauně se naopak vyhněte obloukem, i když jste se na ni těšili celý týden.

Napijte se kokosové vody

Máte rádi kokos? Pak zpozorněte. Kokosová voda je skvělá podpora energie, doplní elektrotyly ve vašem těle a zvýší hydrataci. Díky tomu se budete cítit daleko lépe a zvýšíte tolik potřebné tekutiny v těle.

Dopřejte si dostatečný spánek

To, že je spánek naprostý všelék, platí zejména v případě kocoviny. Tělo po večerním opíjení nejprve odbourává alkohol v těle, proto se i po dlouhém spánku můžeme cítit opravdu vyčerpaní. Klíčem tedy je dopřát si delší spánek, kdy se tělo stihne i regenerovat a adekvátně si odpočinout.

Relaxujte ve vaně

Pociťujete bolehlav a únavu celého těla? Pak vsaďte na horkou vanu s epsomskou solí, ve které se setkávají hořčík a síran. Nejen, že se dočkáte vyživení a hydratace, ale díky síranu vyplavíte toxiny a pomůžete si ke zmírnění bolesti hlavy.

Vsaďte na zázvor

Pojí se s vaší kocovinou i lehká nevolnost? Pak vsaďte na zázvor. Můžete jej konzumovat v kandované podobě nebo využít zázvorový čaj. Díky němu nejen zklidníte žaludek, ale doplníte i potřebné tekutiny a podpoříte trávení.

Alkoholová jízda může s vaším tělem pořádně zamávat, proto se dostatečně věnujte její nápravě. Díky tomu budete schopni náležitě fungovat a nenarušíte svůj běžný režim.