4 ověřené způsoby, jak vypadat štíhleji

Pustili jste se do cvičení a přidali k němu i zdravý a vyvážený jídelníček? Těšte se na výsledky, které se brzy dostaví. Víte však, co dělat, když vás čeká důležitá společenská událost a vy potřebujete vypadat štíhleji co nejdřív? Poradíme vám, jak na to.

1) Vrstvení oblečení

Vyberte si oblečení tak, aby pozvedlo vaše přednosti a zakrylo nedostatky. Pokud máte nějaké to kilo navíc, raději se vyhněte oversize módě. Zbytečně byste si přidali kilogramy. Sáhněte klidně po uplém tričku nebo tílku a přidejte další vrstvy. Vrstvením oblečení dosáhnete toho, že zakryjete například velké bříško nebo široké boky, přitom však můžete zdůraznit například krásný dekolt nebo štíhlé ruce. Ve vrstvení vám pomůže moderní typ svetru kardiganu, případně vestičky nebo třeba svetr s výstřihem do V.

2) Padnoucí spodní prádlo

Zapamatujte si jednoduchou poučku, která se týká dámského i pánského spodního prádla. Vyhněte se malému i velkému spodnímu prádlu. Pokud zvolíte například klasické dámské kalhotky, které jsou vám malé, bude to pod oblečením vidět. Stejně tak u mužů, kteří obléknou příliš malé a těsné bavlněné trenýrky. Nejenže to zcela změní držení postavy, ale pod oblečením vzniknou nepříjemné faldy, kterým se chcete vyvarovat. Vždy si dejte s výběrem spodního prádla záležet, mělo by vám padnout jako vaše druhá kůže.

3) Chytře zvolené doplňky

Dolaďte své oblečení chytrými doplňky, které odvedou pozornost. Ženy ocení výrazné šperky, například dlouhý náhrdelník nebo korále, které opticky protáhnou postavu. Stejně tak udělá své crossbody kabelka, případně šátek nebo pásek, díky kterému přiznáte svůj pas.

4) Vhodné materiály, vzory a barvy

Chcete vypadat štíhleji? Vybírejte si oblečení z přírodních materiálů. Sáhněte nejen po bavlněném spodním prádle, ale také po bavlněných svršcích. Zapomeňte na glitry, lesk a satén. Kila navíc si přidáte i semišem a vlněným oblečením. Vyberte si tmavší barvy na ty partie, které jsou pro vás problematické. Vyhněte se také divokým vzorům a raději se snažte o elegantní a přitom ležérní a pohodlnou módu.