3 důvody, proč pít Matcha čaj

Slyšeli jste už o zázraku zvaném Matcha? Jedná se o typ zeleného čaje, který působí jako stimulant. Potřebujete dobít energii, zvýšit své soustředění a podpořit svou psychiku? Vyzkoušejte Matcha čaj.

1) Zlepšení psychického stavu

Máte špatnou náladu a nechce se vám nic dělat? Sáhněte po rychlém pomocníkovi v podobě Matcha čaje. Tento typ zeleného čaje se dokonce řadí mezi superpotravinu. Často bývá právem nazýván elixírem života. Pokud máte problém s relaxací a chcete podpořit klid své mysli, vyberte si právě tento nápoj. Je vhodný také pro studenty, lidi s náročným zaměstnáním a také se hodí jako pomůcka k meditaci.

Obecně se doporučuje pít tento druh čaje ráno a v dopoledních hodinách. Vždy jej pijte raději po snídani. Zelený čaj by se nikdy neměl pít na prázdný žaludek.

2) Soustředění a paměť

Matcha čaj funguje podobně jako silná káva z profesionálního kávovaru. Posiluje paměť a také koncentraci. Matcha dokáže velmi rychle zklidnit a díky získanému klidu se můžete soustředit na studijní i pracovní činnosti.

Další výhodou Matchy je vysoký obsah antioxidantů. Zelený čaj obsahuje velké množství vitamínu C, E i A. Nechybí mu ani minerály, ať už se jedná o železo, vápník, zinek a draslík.

3) Nový příval energie

Máte pocit, že vám chybí energie a nedokážete se rozhoupat ke cvičení? Sáhněte po Matcha čaji, se kterým získáte nový příval energie. Obecně se doporučuje pít denně zhruba dva články tohoto čaje, váhově to odpovídá zhruba 2 gramům. Pokud byste potřebovali zvýšit svou koncentraci, můžete si dát vyjímečně 4 šálky čaje.

Zelený čaj je velkým pomocníkem i při hubnutí. Vyzkoušejte šálek Matchy ihned po cvičení. Zvýšíte tím spalování tuků, a to pomocí správné termoregulace. Tento nápoj můžete konzumovat studený, ale i horký. Vyzkoušejte jej v různých obměnách a najděte si tu, která vám bude vyhovovat. Matcha čaj zrychlí váš metabolismus a pokud jej doplníte vyváženým a pestrým jídelníčkem, budete překvapeni, jak rychle půjdou kilogramy dolů.