3 cviky na spodní břicho, které Vám ho pomohou konečně dostat do formy

Všechny toužíme po dokonalém těle a občas se nám zdá až absurdní, jak mohou mít modelky v časopisech tak perfektní a vypracované bříško. Právě to je nejproblematičtější partie u žen a shazuje se z ní nejtěžší. Zejména z toho spodního.

Ano, víme a velmi dobře si uvědomujeme, že břicho je jednou z našich nejproblematičtějších partií. Ženy to tak nějak mají dané. Zejména po třicítce, jde shazování z této partie, zejména z toho spodního břicha, o něco těžší. Navíc po takovém porodu, ani nemluvě.

Tuková tkáň na břiše je totiž charakteristické tím, že zpočátku není vidět. Nejprve se vytváří kolem vnitřních orgánů, takže ani nevíme, že už vlastně máme problém. Až po nějakém čase jsou zásoby tuku viditelné. Pravidelností, však dokážete spolu s cílenými cviky, dosáhnout kýžené výsledky.

  1. Mountain Climbers
    Mountain Climbers je jednoznačně považován za nejúčinnější a zároveň nejjednodušší cvik na spodní břicho. Pokud cvičíte doma, podle nějakých videí, už přesně víte o čem mluvíme. Začínáte z pozice Plank, ale místo toho, abyste se opíraly o zem lokty, se zvedněte a podpírejte se dlaněmi. Začněte střídavě přitahovat nohy k hrudi.

Pokud byste chtěli cvik změnit a zaměřit se i na šikmé svalstvo, nohy přitahujte šikmo. To znamená, pravou nalevo a levou nohu napravo. Stejně jako při Plank, i nyní je důležité nehrbit se. Hlavu nezvedejte, dívejte se do země.

  1. Bosu jako skvělý „formovač“
    Cvičení s vlastní vahou na bosu je to nejlepší, co pro svůj pás můžete udělat. Zapojujete totiž všechny svaly, posilujete pánevní dno, zpevňujete spodní břicho a zároveň tvarujete i zadek. Ideální kominácia.

Nazačiatok vám stačí 5 minut denně, pak zvyšte čas na 10 až se dopracujete k 15 minutám, které jsou považovány za ideální. Pokud tedy chcete vidět zmíněné výsledky.

  1. Přítahy kolen k hrudníku
    Lehněte si na záda a pokrčte nohy v kolenou. Nadechněte se a břicho stahujte jak nejvíc to půjde. Princip je založen na tom, že čím více ho stáhnete, tím účinnější cvičení bude. Na začátku zadržte po nádechu vzduch alespoň na 15 sekund a postupně můžete tuto dobu prodlužovat až na 60. Cvičení opakujte 3 až 5krát, alespoň ve třech sériích.

Skvělé je, že všechny tyto cviky, zvládnete hravě i doma, takže výmluvy tu věru místo nemají. Do léta tak stále máte dost času, docílit vytoužené křivky.